Videók, amiktől garantáltan megsérülsz
2013 09 16. 08:10 - endorfin 2 Komment
Az internetekről rengeteg hasznos dolgot meg lehet tanulni, többet között könnyebb-nehezebb gyakorlatokat is. Meg a könnyebb nehezebb gyakorlatoknak olyan változatait, amiktől garantáltan mehetsz orvoshoz.
Hogyan snatcheljünk? Így semmiképpen.
Amint azt több helyen is kifejtettük már, 2014-2015 Magyarországra is behozza a CrossFitet. Ez csak egyfelől azt jelenti, hogy iszonyat bizniszt lehet majd csinálni a livestrong karkötőkhöz hasonlatos, piros háromszöges gumikarkötőkkel. Másfelől meg azt, hogy tényleg a legutolsó, kéthetes fitnessziskolában végzett, szálkásító edzéseket tartó figura is olyanokat fog mondani a vendégnek, hogy wod, meg metcon, meg snatch. És a legutóbbira, azaz az olimpiai szakításra meg is fogja majd tanítani a klienst. Az olimpiai szakítás az egyik legösszetettettebb, legnehezebb súlyemelő mozdulat, Mindennek a helyén kell lenni, minden fázist tökéletesre kell gyakorolni. Nem a négyfejű combfeszítő izom, meg a váll dolgozik, ahogy a videóban mondja a fiatalember, hanem minden.
TGU vagy valami olyasmi. Inkább valami olyasmi.
A TGU azaz a Turkish Get Up (vagy, ahogyan egy bellel foglalkozó magyar fitneszcikkben írták: a török feltápászkodás!) viszonylag komplikált, komoly technikai fegyelmet igénylő gyakorlat. Az egész testet igénybe veszi, a váll pozíciójára, a kar nyújtottságára, a törzs feszítettségére és még egy csomó dologra ügyelni kell. Kivéve, ha a Nike oktatóvideójában csinálják, mert akkor két másodperc alatt megtanulható és leutánozható. Hogy micsoda? Hogy amit a néni csinál, az nem is igazi TGU? Hát, az a kétkilós bell, ami a kezében van, sem igazi bell, nem igaz?
Tényleg nem szép dolog a Nike fitnesst kipécézni, de hát egyszerűen imádjuk, ahogy veszélybe sodornak mindenkit a tragikusan kivitelezett gyakorlataikkal. Az endorfin magazin szerkesztőségétől amúgy elég messze áll a gender alapú túlérzékenység, de az, hogy a Nike a NikeWomen youtube csatorna alapján tényleg abszolút nyomoréknak gondolja saját női vásárlóközönségét, és az összes degenerált fitnesszsztereotípiát megerősíti, legalább is érdekes.
Negyven perc "mi a jó fenét nézek, de komolyan?"
Maga a szerkezet nagyon tetszetős, nekem alapvetően semmi bajom nincs azzal, ha a kettlebell nem egy füles golyó, hanem egy füles négyzet alapú hasáb, de az, amit itt minden gyakorlatnál látunk szembe megy mindennel, amit a kettlebellről bárhol megtanulhatunk.
Utoljára kommentelt bejegyzések